Badanie poziomu kreatyniny i eGFR

Witam. Proszę o pomoc. Od lutego wykonuję co miesiąc badanie kreatynina i eGFR. Wyniki kreatyniny były w normie(oprócz dwóch ostatnich wyników, jeden 81umol/l, drugi 83 umol/l), a eGFR zawsze było poniżej 80 ml/min( wahało się od 67-77). Nerki w usg są prawidłowe pod każdym względem. Potas, sód w normie. Białka w moczu nie ma. Kwas moczowy w porządku. A badania ciągle poza normą. Dodam, że ciągle jestem przemęczona i boli mnie z tyłu w okolicach nerek. Prosze mi powiedzieć gdzie jest problem?

W wynikach jakie Pani przedstawiła raczej nic niepokojącego się nie dzieje i na pewno nie ma nic wspólnego z nieprawidłową funkcją nerek (niewielkie odstępstwa od normy laboratoryjnej nie są zazwyczaj patologią). Jeśli Pani lekarz prowadzący ma wątpliwości może jeszcze Panią skonsultować z nefrologię. Co do Pani dolegliwości sugerowałbym jeszcze wykonanie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa i podstawowych badań laboratoryjnych (np. morfologia, CRP - wykluczyć anemię, jakieś stany zapalne)). O wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący.