Badanie poziomu przeciwciał - co oznaczają poniższe wyniki?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników: IgG 9,10 g/l, IgM 2,49 g/l, IgA 2,77 g/l. Dziękuję za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Hat

Witam!

Interpretacja podanych wyników badań jest niemożliwa, ponieważ brakuje informacji na temat tego, przeciwko jakiemu antygenowi badano poziom przeciwciał (czyli immunoglobulin; Ig).
Przeciwciała pojawiają się podczas kontaktu  z praktycznie każdą obcą substancją wprowadzoną do organizmu, dlatego też w badaniach szuka się przeciwciał swoistych dla poszczególnych mikroorganizmów, np. przeciwko toksoplazmozie, różyczce itp.

Przy podawaniu wyników warto także zaznaczyć normy jakimi posługuje się laboratorium, ponieważ mogą się one różnić w zależności od użytych współczynników lub metod przeprowadzania badania.

Pozdrawiam serdecznie!