Badanie poziomu testosteronu

Poproszę o pomoc w interpretacji wyników badań testosteronu, które otrzymałam. "Testosteron (ICD-9: 041) - wynik 0,525 ng/dl - zakres referencyjny 0,084 -0,481"

Witam,

Ma Pani zbyt wysoki poziom testosteronu we krwi.Powinna się Pani udać do endokrynologa celem dalszej diagnostyki. Testosteron produkowany jest u kobiet zarówno przez jajniki, jak i może być pochodzenia nadnerczowego. Czy miała Pani rozpoznany zespół PCO?

Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz