Badanie poziomu testosteronu i progesteronu

Testosteron wolny 19,30 (owulacja) 0,0-4,1(norma) 17OH progesteron 1,98 (owulacja) 0,0-1.40(norma) Czy wystarczy brać tabl. antykoncepcyjne, aby unormować te dwa hormony? Czy też sprawdzić czy to nie przez nadnercza (rezonans)? Dodam, że jestem 20 letnią dziewczyną, która ma lekkie opóźnienia miesiączki, ale za to mam bardzo bolesne(pierwszego dnia: 3 nospy;bóle brzucha,nudności,rzadko wymioty-bóle trwają krótko do 4godz. wypadanie włosów i lekkie nadmierne owłosienie w niektórych miejscach

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności należy wykluczyć autonomiczne źródła produkcji testosteronu i wykonać badanie TK jamy brzusznej, aby ocenić nadnercza.