Badanie poziomu witaminy D3 i wybór suplementacji

Witam,zrobilam badanie poziomu wit D3 - 25(OH) i wyszlo mi 11.08, syn (24 l) ma 17.65 zazywamy Vitrum D3 forte 2x1 tabl,poniewaz mieszkamy w Irlandii nie mam mozliwosci isc do lekarza i moje pytanie jest takie,czy dobre dawki przyjmujemy,jak dlugo trzeba brac wiamine D zeby bylo widac ze choc troche jest lepiej,chcialam tez zapytac o wit K2 MK7 bo podobno te dwie witaminy trzeba zazywac razem,jaki preparat bedzie najlepszy,co z wapniem,dziekuje

Witam!
Zgodnie z aktualnymi zaleceniami w leczeniu niedoboru witaminy D u dorosłych stosuje się dobową dawkę od 7000 do 10 000 IU. Jest to mniej więcej 4 kapsułki Vitrum D3 forte na dzień. W przypadku osób otyłych dawki zalecane są nawet większe. Dawkę taką stosuje się przez 1-3 miesiące, a poziom wit. D3 oznacza się po 3-4 miesiącach od początku suplementacji.
Po wyrównaniu niedoboru (poziom wit D3 30-50ng/ml) zaleca się stosowanie dawki profilaktycznej, czyli 2000 IU (1 kapsułka Vitrum forte dziennie). Witaminę D3 należy przyjmować w trakcie posiłku zawierającego tłuszcze.

Natomiast jeśli chodzi o suplementację witaminy K oraz wapnia to nie jest ona aktualnie zalecana w populacji ogólnej (u osób bez stwierdzonych niedoborów i chorób przewlekłych, wymagających tej suplementacji).
Zapotrzebowanie na te składniki powinna pokryć zdrowa, urozmaicona dieta, z uwzględnieniem warzyw zielonych oraz serów (ser żółty podpuszczkowy jest najlepszym źródłem wapnia - wystarczy 1 plasterek dziennie).