Badanie progesteronu w 25. dniu cyklu

Witam. Staramy się o dziecko. Ginekolog zlecił mi m.in zbadanie progesteronu w 25dniu cyklu (28.12)(początek cyklu 3.12, średni cykl 32d.) Wynik w surowicy to 1,52mg/ml gdzie podane normy w fazie lutealnej to: 3,34-25,56. Dodam że objawy dni płodnych miałam kolejno 24,25,26.12 (śluz jak kurze białko, rozciągliwe)więc owulacja była ok 22dnia? jaka może być przyczyna niskiego wyniku? Bardzo się martwię tym, reszta badań dopiero w 3-5dniu cyklu(prolaktyna,tsh,lh,fsh,estradiol,testosteron). Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na zbyt niskie stężenie ProgesteronU co może wiązać się z trudnością w zajściem w ciążę