Badanie progesteronu z powodu nieregularności dwóch ostatnich cykli miesiączkowych

Witam, Mam 22 lata, z powodu nieregularności dwóch ostatnich cykli miesiączkowych lekarz zlecił mi badanie progesteronu. Badanie wykonałam w 24 dniu cyklu (pomijając nieregularności cykle mam 30 dniowe). Stężenie progesteronu wyniosło 28,22. Normy podane na badaniu dla środka fazy lutealnej wynoszą 4,44 - 28,03. Po 30 dniach cyklu pojawiła się miesiączka. Czy powinnam się niepokoić wynikami badań ? Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie powinna się Pani niepokoić. Ważne znaczenie dla cyklu ma jedynie zbyt niskie stężenie progesteronu. Pozdrawiam