Badanie progesteronu ze względu na plamienia

Witam. Ze wzgledu na plamienia przed okresem dostalam skierowanie na progesteron. Badanie mialam zrobic 22dc. Cykle mam zwykle 30 dniowe. W tym cyklu miałam monitoring. 20 dnia cyklu pecherzyk 23 mm , progesteron byl robiony w 22 dc. Moje pytania: Czy ten wynik świadczy ze owulacja sie odbyła? Czy nie jest to wynik za niski? Powinam sie zgłosić do lekarza?

Piotr Pilarski

W 20 dniu cyklu może być pęcherzyk takiej wielkości. Proszę poczekać na wynik poziomu progesteronu.

Pozdrawiam.