Badanie prolaktyny a spóźniająca się miesiączka

prosze o interpretacje wyniku prolaktyna przed obciazeniem to 469ulU/ml (102-496) a po obciazeniu to 3681 ulU/ml czy jest sie czym martwic jezeli tak jaki jest sposób leczenia od jakiegos momentu około roku miesiaczka mi sie spóżnia około 3 so 4 dni po sprawdzeniu cyklu z paru wczesniejszych miesiecy wychodzi ze cykl wydłużył mi sie z 28 dni do 31 prosze o odpowiedz dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, według aktualnych standardów test z metoklopramidem nie powinien być rozstrzygającym badaniem w diagnostyce hiperprolaktynemii. Proszę skonsultować wynik z lekarzem zlecającym badanie, który dokona pełnej interpretacji. Cykle 31 dniowe są cyklami prawidłowymi.