Badanie przeciwciał ANA, ANA1 i ANA2 a zespół antyfosfolipidowy

miałam wykonane badanie przeciwciał ANA, ANA 1 i ANA 2 i wyszło tam dodatnie miano przeciwciał ANA (IIF) są to przeciwciała w mianie 1:320 o typie świecenia ziarnistym, przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM ujemne na tej podstawie mój lekarz stwierdził, że mam zespół antyfosfolipidowy - czy napradę to jedno badanie wystarczy, żeby to stwierdzić? mam też za sobą 2 poronienia 5 i 9 tydz. i jedno zdrowe dziecko

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie wywiadu oraz podanych wyników badań dodatkowych lekarz mógł postawić rozpoznanie. Proszę stosować się do zaleceń.