Badanie przeciwciał w 10. tygodniu ciąży

Mam 35 lat. Jestem w 10 tyg ciazy. Mam grupę krwi A Rh -, a mój mąż O Rh ,w 6 tyg ciazy zrobiłam badanie Coombs pośredni na obecność wczesnych przeciwciał .Wynik był negatywny. 4 lata temu poroniłam ciąże w 5 tyg,niestety nie podano mi immunoglobuliny D,która zwykle podaje sie po porodzie , aborcji , poronieniu, gdy matka ma czynnik rh- a ojciec dziecka rh . W którym tygodniu ciazy powinnam zrobić kolejne badanie coombs pośredni na obecność przeciwciał, i co robic gdy wynik bedzie pozytywny?

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie udac sie do lekarza ginekologa i kierowac sie jego zaleceniami .