Badanie przyczyny przewlekłej biegunki połączonej z silnymi, rozlanymi bólami brzucha

Badanie przyczyny przewlekłej biegunki połączonej z silnymi, rozlanymi bólami brzucha. Monocyty we krwi nieznacznie podwyższone, reszta w normie. USG bez zmian. Kolonoskopia makroskopowo: nadmierna kurczliwosc w esicy, niewielkie cechy przerostu grudek chłonnych w ileum terminale, reszta bez zmian. Mikroskopowo Ileum terminale: zapalenie nieokreślone niskiego stopnia z eozynofilia, wstępnica i odbytnica: zapalenie nieokreslone średniego stopnia. Test na lamblie i HP ujemne. Wstępne rozpoznanie?

W takim wypadku nie można wykluczyć choroby Leśniowskiego-Crohna i w tym kierunku trzeba przeprowadzić dalsze badania. Najlepiej, żeby dalszę diagnostyką i leczeniem zajął się gastroenterolog.