Badanie rezonansem magnetycznym a bolesność głowy i szyi

Dziędobry! 7 miesięcy temu trafiłam do szpitala z bardzo silnym bólem głowy i szyji. Natychmiast miałam wykonany tomograf głowy ,którego bardzo się bałam i przerwałam badanie . i zaraz miałam powtarzane . Czy mogło mi to zaszkodzić .Czy promieniowanie mogło mi zaszkodzić ? Bo pani pielegniarka pokręciła głową . Proszę o odpowiedz

Piotr Jurczyk

Witam. Promieniowanie rentgenowskie pochłonięte w trakcie badania TK jest zdecydowanie mniejsze, niż promieniowanie pochłaniane przez ciało ze środowiska w trakcie np. miesiąca. Pozdrawiam.