Badanie rezonansem magnetycznym jamy brzusznej a implant w stawie kolanowym

Witam Mam wszczepiony implant stawu kolanowego w składzie którego zastosowano metale kobaltowo-chromowe. czy mogę wykonać rezonans jamy brzusznej.Jaka powinna być bezpieczna przerwa pomiędzy badaniem rezonansem.W tym roku miałam już TK,MMR,RTG 3X.Mam kolejne skierowanie na MMR

Witam serdecznie,

Wszelkie implanty ortopedyczne, w Pani przypadku stawu kolanowego, są przeciwwskazaniem względnym tzn. że może być wykonane po konsultacji z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem. Zaleca się aby badanie MRI było przeprowadzone po upływie 6 tygodni od zabiegu chirurgicznego. Jeśli ma Pani jakiekolwiek pytania sugeruję skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie lub Pracownia MRI, która będzie wykonywać badanie.

Pozdrawiam.