Badanie rezonansem magnetycznym jamy brzusznej a implant w stawie kolanowym
Witam Mam wszczepiony implant stawu kolanowego w składzie którego zastosowano metale kobaltowo-chromowe. czy mogę wykonać rezonans jamy brzusznej.Jaka powinna być bezpieczna przerwa pomiędzy badaniem rezonansem.W tym roku miałam już TK,MMR,RTG 3X.Mam kolejne skierowanie na MMR

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie,
Wszelkie implanty ortopedyczne, w Pani przypadku stawu kolanowego, są przeciwwskazaniem względnym tzn. że może być wykonane po konsultacji z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem. Zaleca się aby badanie MRI było przeprowadzone po upływie 6 tygodni od zabiegu chirurgicznego. Jeśli ma Pani jakiekolwiek pytania sugeruję skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie lub Pracownia MRI, która będzie wykonywać badanie.
Pozdrawiam.