Badanie rezonansu magnetycznego w ciąży

Witam.Dostalam skierowanie od neurologa na rezonans magnetyczny głowy. Jestem w 19 tyg ciazy ale lekarz twierdzi ze jest to bezpieczne dla dziecka badanie.Potwierdza to 2 ginekologów. Jednak pielęgniarki które zapisywały mnie na badanie twierdzą że nie powinnam tego robic wiec trochę się zdezorientowany. Czy to badanie jest rzeczywiście bezpieczne w ciazy?

Witam serdecznie,

Badanie MRI jest badaniem bezpiecznym dla zdrowia, w tym również dla kobiet w ciąży. Proszę nie sugerować się sugestiami pielęgniarek, tylko poddać się badaniu bez obaw, tym bardziej, że potwierdziło bezpieczeństwo badania w ciąży, dwóch lekarzy ginekologów.

Pozdrawiam.