Badanie RF latex i wynik przeciwciał anty-CCP

Witam, robiłam badanie rf latex bo bolą mnie od czasu do czasu stawy, wynik 85 norma do 14, lekarz zlecił odczyn WR, wynik ujemny oraz Przeciwciała przeciw cytrulinowe, wynik również ujemny, morfologia i crp w normie. Miałam rtg stopy i dłoni, też ok. Lekarz nie wie co robić, kazał obserwować. Czy to może być reumatoidalne zapalenie stawów?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli przeciwciała przeciw cytrulinowe są ujemne, najpewniej nie jest to RZS. Warto jednak powtórzyć badania za jakiś czas tak jak zalecił specjalista reumatolog.