Badanie RM głowy z kontrastem

Witam. Co to oznacza: badanie RM głowy z kontrastem w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji FLAIR i DWI: W istocie białej obu półkul, głównie przykomorowo, niecharakterystyczne, pojedyńcze, drobne do 4mm ogniska, hyperintensywne w sekwencji FLAIR i obrazie T2 zależnym, nie wykazujące efektu wzmocnienia kontrastowego. Cechy śluzówkowych zmian zapalnych w zatokach szczękowych i prawym przedziale zatoki klinowej. Czy można to zbagatelizować? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
To zależy od objawów, które u Pani występują. Należy skonsultować się z neurologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.