Badanie RTG kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o zrozumienie wyniku RTG. Badanie kr. Lędzwiwego. Opis zdjęcia: Zaznaczone lewostronne skrzywienei kr. lędzwiowego, poziome ustawienie kości krzyżowej. Zaznaczne cechy zaniku kostnego i dyskopatia L-5 - S1 z objawem próżniowym na tym poziomie. Poza tym trzony i przestrzenie m-k odpowiednie. W miednicy małej liczne zwapnienia - flebolity? Proszę o odpowiedz, na wizyte musze trochę poczekać, a prywatnie mnie nie stać. Dorota %monocytów 14,4. GFR wg MDRD 76ml/min/1,73 norma 80 - 120

Witam,
opisywane są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, które mogą wymagać rehabilitacji.
Flebolit - nazwa pochodzi od greckiego phlebos oznaczającego żyłę i lithos oznaczającego kamień. Flebolit powstaje w wyniku odkładania się soli wapiennych w skrzeplinie naczynia żylnego. Flebolity nie są patologią i nie wymagają żadnego leczenia. W urologii flebolity widoczne na zdjęciu przeglądowym nerek i pęcherza mogą imitować złogi w dolnym odcinku moczowodu.
Opis badania obrazowego należy zestawić z Pani stanem klinicznym i dopiero wówczas możliwe będzie zaproponowanie dalszego postępowania.
Pozdrawiam!