Badanie RTG kręgosłupa w odcinku piersiowym w ciąży

W 3-4 tygodniu ciąży (ok. 12 dzień licząc od dnia zapłodnienia)miałam robione badanie rtg kręgosłupa odcinek piersiowy. Na biodrach miałam założony fartuch ochronny. Nie wiedziałam o ciązy, gdyż nie planowałam jej. Mój ginekolog jest zdania, że dojdzie do samoistnego poronienia, jeśli nie radzi usunięcie ciąży ze względu na możliwość powstania wielu wad u dziecka. Czy badania prenatalne wykluczą ewentualne wady? Co mam w tym wypadku robić?

Już to chyba gdzieś pisałem, ale powtórzę raz jeszcze.
Teoretycznie pojedyncza ekspozycja na promieniowanie w badaniu RTG nie powoduje istotnego ryzyka. Średnie i maksymalne dawki pochłoniętego przez płód promieniowania podczas RTG kręgosłupa piersiowego są jednymi z najniższych otrzymanych podczas wykonywania badań RTG. Oscylują w granicach