Badanie RTG z metalowymi przedmiotami w kieszeniach
Witam! Brak informacji ze strony personelu, pielęgniarek przed badaniem oraz mojej nieznajomości specyfiki badania miałem w kieszeniach metalowe przedmioty takie jak klucze, telefon, portfel z kartami na badaniu rtg klatki piersiowej. Uświadomiłem sobie dopiero po kilku godzinach później ze miałem to przy sobie. Jakie mogą być tego skutki i czy moze to wpłynąć na moje dalsze zdrowie i wynik badania rtg klatki piersiowej ? Proszę o odpowiedz ...

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Jeśli miał Pan badanie RTG klatki piersiowej a wspomniane elementy były w kieszeni spodni to proszę być spokojnym. Nie wpłynie to na Pana zdrowie ani nie wpłynęło na wynik badania. Proszę pamietam na przyszłość, żeby wszystkie elementy metalowe usunąć z kieszeni etc.
Pozdrawiam.