Badanie stężenia witaminy D3

1. Czy ze zwyklego badania krwi dowiem sie jakie mam stezenie witaminy D3 we krwi? 2. Czy z badan w stacji krwiodawstwa przy oddawaniu krwi dowiem sie jakie mam stezenie witaminy D3 we krwi? 3. Jesli nie to gdzie mam sie zglosic po takie badania i ile moga kosztowac?

Milena Lubowicz

Badanie poziomu witaminy D3 otrzymuje się z krwi obwodowej, ze zwykłego pobrania. Poziom ten nie jest badany rutynowo w Stacji Krwiodawstwa. Proponuję udać się do laboratorium, przy przychodni albo szpitalu i tam można to badanie zrobić odpłatnie. Kosztu nie jestem w stanie podać, gdyż ceny komercyjne są różne. W internecie może sobie Pan podejrzeć cenniku dużych firm takich jak Vitalabo czy Diagnostyka.
Pozdrawiam