Badanie testosteronu 2,630 ng/ml u 19-latka

Zrobiłem sobie badanie testosteronu z wynikiem 2,630ng/ml - zakres referencyjny 2,490-8,360 czyli w dolnej granicy. Czy kwalifikuje się by lekarz przepisał mi testosteron czy nie? Mam 19 lat

Witam. Wynik badania jest w normie, raczej nie kwalifikuje się Pan więc do suplementacji hormonów. Muszę zaznaczyć, że taka suplementacja nie we wszystkich przypadkach jest dla organizmu korzystna gdyż powoduje supresję naszych własnych, endogennych hormonów. Oczywiście wynik należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.