Badanie testosteronu przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 19 lat. Stosuje tabletki antykoncepcyjne. Zauwazyłam u siebie zwiekszone owłosienie na ciele. Zrobiłam badanie i wynik testosteronu to 48,0 ng/dl . Co to moze oznaczac? Czy jest to dobry wynik czy zły?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.