Badanie TK głowy i mierne zaniki korowe mózgu

Witam. Zrobiono TK głowy bez kontrastu i mam mierne zaniki korowe mózgu,okołokomorowe cechy leukoarajozy,zanik korowo-podkorowy z poszerzeniem wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych.Więcej nic nie stwierdzono- od lat nadużywam alkoholu, czy coś to jest grożnego

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta. Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.
Ma Pan uszkodzony mózg-zanik mózgu, być może z powodu nadużywania alkoholu. Konsekwencje przyjdą z czasem, najczęściej są to zaburzenia równowagi, zaburzenia pamięci i innych funkcji poznawczych, padaczka oraz uszkodzenie obwodowego układu nerwowego pod postacią polineuropatii.