Badanie TK głowy z kontrastem po uderzeniu
PODANA FRAZA - Uderzyłam głową po upadku z drzewa i przeszłam udar niedokrwienny który szybko się cofnął.Dyskretne objawy są nadal widoczne i z wiekiem się pogłębiają/65 lat/ .Upadłam tydzień temu i uderzyłam głową.Miałam lekki wstrząs mózgu.Otrzymałam skierowanie na TK głowy z kontrastem. Czy podanie kontrastu w moim przypadku nie jest niebezpieczne? Po punkcji kręgosłupa miałam potworne bóle głowy i zawroty.Proszę o odpowiedź bo boję się tego badania z kontrastem .

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Przyczyny autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.
Witam serdecznie,
Przeciwwskazaniem do podania kontrastu w trackie badania TK jest ciężka niewydolność nerek, dlatego oznacza się przed badaniem poziom kreatyniny. Kolejnym przeciwwskazaniem jest wystąpienie objawów uczuleniowych w przeszłości lub uczulenie na jod. Natomiast trzecim przeciwwskazaniem jest ciąża.
Jeśli w Pani przypadku nie występują powyższe czynniki to nie ma przeciwwskazań.
W przypadku dalszych wątpliwości, proszę skontaktować się z lekarzem zlecającym badanie lub z Pracownią TK, która będzie wykonywać badanie.
Pozdrawiam.