Badanie trichoskopowe włosów po mezoterapii

Miałam wykonaną mezoterapię głowy osoczem bogatopłytkowym /3 zabiegi/ .Na początku października mam mieć wyk.badanie trichoskopowe włosów.Martwię się,czy ten wynik badania będzie miał wpływ na moje dalsze leczenie wypadania włosów.Czy ,po kolejnej mezoterapii może nastąpić poprawa ? Jestem bardzo załamana, dla mnie nie ma życia bez włosów. Proszę o odpowiedź. Zofia P.

Ocena włosów w powiększeniu wnosi istotny wkład w planowane leczenie, podobnie jak dobrze zebrany wywiad i ocena stanu hormonalnego. Osocze bogatopłytkowe może pomóc skórze w odtworzeniu prawidłowego ukrwienia mieszków. Można dołączyć jeszcze karboksyterapię.

Badanie trichoskopowe ma znaczenie przy doborze lub kontynuacji terapii. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pomaga w poprawie ukrwienia, a więc odżywienia włosów i powstrzymania wypadania włosów. Proszę pamiętać, że na stan włosów ma wpływ wiele czynników, jak na przykład hormony, duży stres, urazy itd. i w analizie przyczyn trzeba prześledzić czas do 4 miesięcy przed okresem zwiększonego wypadania włosów. Wygląda na to, że jest Pani pod dobrą opieką lekarską, więc proszę zaufać swojemu lekarzowi i nie martwić się na zapas a kuracja przyniesie efekt, na który też trzeba trochę poczekać.