Badanie TSH a choroby genetyczne

Mam 23 lata właśnie od jakiegos czasu lekaże mówią o widocznej tarczycy u mnie. Zrobiłam badanie Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 1,22 ulU/ml 0,30 — 4,00 to jest wynik. W rodzinie choroby sa dziedziczne, chorowała babcia i Tata. Co oznaczają moje wyniki ? Oprucztego problemu mam niedrożny nos i krzywą przegrodę nosową oraz przyjmuję inne leki. Proszę o Poradę .

Lek. Krzysztof Szmyt

Wynika badania TSH jest w granicach normy. Zalecam wizytę u endokrynologa i badanie USG tarczycy celem weryfikacji wielkości narządu. Funkcja tarczycy jest prawidłowa.