Badanie TSH a choroby tarczycy

Witam. Pilnie prosze o szybka pomoc. Czy przy takich wynikach tsh 2,320 (norma tsh to 0,3-3) .. t3 i t4 na granicy normy - mozna mowic o chorobie tarczycy?Od bardzo dlugiego czasu zmagam sie z duzymi problemami skory, wlosow, nadmiernym owlosieniem i nadwaga. Mam 29 lat i jestem kobieta. Z gory dziekuje! Ala

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

byc może problem nie tkwi w samej tarczycy co w osi hormonalnej podwzgórze przysadka tarczyca. Proszę udać się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie