Badanie TSH i betaHCG wskazujące na drugi tydzień ciąży

Witam, mam 29 lat - wyniki beta HCG wykazały drugi tydzień ciąży. Morfologia, cholesterol i cukier są w normie. Martwi mnie TSH 2,8. Dodam, że pozostałe wyniki tarczycowe są w normie FT3 - 3.49, FT4 - 1.12, Anty TG <15, Anty TPO 29.9 Czy jest to podwód do niepokoju i powinnam przyjmować tabletki? Wizytę u endokrynologa mam za kilka dni - wcześniej nie leczyłam się na tarczycę. Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Aleksander Ropielewski

W świetle obecnej wiedzy zaleca sie aby TSH w ciąży nie przekraczało wartości 2,5 mU/l dlatego włączyłbym suplementację hormonów tarczycy.