Badanie TSH w 30 tygodniu ciąży

Dzień dobry! Proszę o pomoc, jestem w 30 tygodniu ciąży i lekarz kazał zrobić mi TSH, wynik wyszedł mi 4,57 .Dodam, że wcześniej miałam robione badanie TSH 2,8 i dodatkowo miałam robione USG tarczycy i było w normie.Co to oznacza i czy zaszkodzi dzidziusiowi? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Zmartwiona przyszła mama Romka

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niedoczynność tarczycy - wskazana suplementacja lekiem Euthyrox. Proszę z wynikiem badania udać się do ginekologa prowadzącego ciążę. Ustali On dla Pani odpowiednią dawkę leku. Jest to prewencja zaburzeń rozwojowych u płodu. Jeśli jednak wcześniej nie było niedoczynności i teraz zacznie Pani stosowną farmakoterapię nie ma powodów do niepokoju.