Badanie USG jamy brzusznej i podrażnienie pęcherzyka żółciowego

Badanie USG jamy brzusznej jest następujące: Wątroba niepowiększona, jednorodna, normoechogeniczna. Pęcherzyk żółciowy bezkamiczny o nieco pogrubiałej ścianie. PŻW i drogi żółciowe nieposzerzone . Trzustka niepowiększona, jednorodna, normoechogeniczna. Śledziona prawidłowa.... reszta oceniona jest też ok, mam pytanie odnośnie woreczka żółciowego, co może to oznaczać, jeżeli nie ma kamienia, doktor stwierdziła, że to może być podrażnienie, ja jednak boję się, że to może być coś poważnego

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza obserwacja. prosze koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa.