Badanie USG piersi i wynik

Witam. Ostatnio byłam na USG piersi i oto co mam napisane pod zdjęciem: Pierś o budowie mieszanej gruczołów-tłuszczowej. Zmiana o charakterze ogniskowej,w piersi lewej BS/torbielowalita7x3,7mm.Ponadto w prawej na g.8torbiel 18,6x12,2mm i kilka najdrobniejszych.Doły pachowe wolne. BAC zmiany w piersi lewej,rozmaz z wydzieliny brunatne lewej piersi.Moje pytanie brzmi: czy to jest coś poważnego i czy to może być rak?

Witam , na podstawie przepisanych wyników ( podejrzewam , że niezbyt dokładnie) trudno jest powiedzieć coś autorytatywnego! Konieczna wizyta u ginekologa lub onkologa w celu dalszej diagnostyki! z.żurawski

To zmiany łagodne typu torbieli, potwierdzone w badaniach cytologicznych po biopsji. Takie zmiany wymagają z reguły tylko obserwacji i okresowych biopsji celem leczenia jak i okresowej diagnostyki. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący kierujący na USG i biopsję.