Badanie USG piersi u 53-latki

Badanie USG wykazało: sutki symetryczne,o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Prawidłowy przebieg wiązadeł Coopera.Przewody mlekowe nieposzerzone. Doły nd i podobojczykowe wolne.Obustronnie w dołach pachowych widoczne są powiększone, wrzecionowate, hyperechogeniczne węzły chłonne - po prawej do 21 mm, po lewej do 23mm w osi długiej z obecnym przepływem w obrębie zatok - odczynowe? Mam zrobić mammografię. Czy to coś poważnego, czy powinnam się bać ?

Raczej nie ma powodu do niepokoju z uwagi na brak zmian ogniskowych w zakresie gruczołów sutkowych. Węzły chłonne mogą być powiększone odczynowo np. na skutek nawet niewielkich stanów zapalnych jakie Pani przeszła w zakresie skóry dołów pachowych (np. golenie sobie dołów pachowych co wywołuje mikrourazy skóry). Proszę według zaleceń lekarskich wykonać jeszcze mammografię.