Badanie USG wątroby a wskazania do usunięcia pęcherzyka żółciowego

Podczas badania USG zdiagnozowano u mnie "Wątroba jednorodnie podwyższonej echogenności o gładkim zarysie torebki powiększona w linii środkowo-obojczykowej dł. ok. 17.5 cm. Pęcherzyk żółciowy o odcinkowo pogrubialnej ścianie z odczynem zapalnym dość duży z echami złogów w okolicy ujścia" Pozostałe elementy nie budzą zastrzeżeń. Chciałbym się dowiedzieć czy w takim przypadku usunięcie pęcherzyka, co sugeruje chirurg jest jedynym wyjściem z sytuacji? Czy są możliwe inne metody leczenia?

Witam , uważam-na podstawie przedstawionych badań-że najlepszym i radykalnym leczeniem jest operacja usunięcia pęcherzyka. Szczegóły proszę jednak omówić z lekarzem prowadzącym! z.żurawski