Badanie VDRL po ryzykownym kontakcie

Witam, mam pytanie odnośnie WR-VDRL, mianowicie od kontaktu z osobą zakażoną minęły 4 miesiące, jutro idę oddać krew do badania, jakie jest prawdopodobieństwo, że wynik może niedokładny ponieważ Wiem ze badania VDRL bywają zawodne? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Każde badanie może mieć pewien stopień błędu ale po takim czasie raczej ryzyko błędu jest minimalne.