Badanie w kierunku CMV w 30. tygodniu ciąży

Witam serdecznie! Jestem aktualnie w 30 tygodniu ciaży i zrobiłam badanie w kierunku cmv. Igg wyszło aż 250, natomiast igm 0,2. Czy tak wysoki wynik oznacza, że mogłam zarazić się cmv na początku ciąży i do tego czasu pozbyć się dodatnich igm? Mam zamiar zrobić dodatkowo badanie na awidność, z tym, że zdaję sobie sprawę, że pomoże mi to określić czy do choroby doszło dalej niż 3 miesiące temu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie da się określić kiedy doszło do zakażenia na podstawie wyniku IgG, w tym może pomóc awidność, rozumiem że to pierwsze oznaczenie w ciąży? wcześniej nie wykonywała Pani tego badania?
Pozdrawiam