Badanie z powodu nieregularnych miesiączek

Witam. Miałam robione badanie krwi hormonu prolaktyna. Badanie te wykonywałam w ostatni dzień miesiączki. Wynik wyszedł 52,80ng/ml Natomiast norma jest w zakresie 4,79-23,3 ng/ml Moje pytanie jest takie, czy mam sie przejmować wysokim poziomem prolaktyny czy moze jest to spowodowane tym ze robiłam badanie w ostatni dzień okres? Proszę o szybką odpowiedz, trochę się martwię PS: Lekarz zalecił mi to badanie z powodu nieregularnych miesiączek.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diganostyki. proszę koniecznie udać się do lekarza zlecajacego powyzsze badanie.