Badanie żołądka a wskazania do antybiotykoterapii

antrum, 2.kąt żołądka, 3. trzon Gastritis chronica. Gastrits ch. atrophicans. Metaplasia intestinalis (+) Gastritis ch.atrophicans. Gastritis ch.superficialis błona śluzowa zmieniona zapalnie z nadżerkami aftowymi w antrum. Dg. Gastritis chronica erosiva. Teraz moje pytanie brzmi czy powinnam brać jakieś antybiotyki ? Czy mogę brać doustnie żelazo ? Czy powinnam stosować dietę,mam wątpliwości, lekarz powiedział, że nie. Wszędzie pisze, że tak. Zapisał IPP ponadto mam niedokrwistość i alergie

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności należy doprowadzić do ustania stanu zapalnego śluzówki żołądka. oczywiście leczenie niedokrwistości także jest konieczne jednak może być ono znacznie osłabione w przypadku obecnego stany żołądka.