Bakteria E. coli na początku ciąży - czy zagraża dziecku?

Jestem w piątym tygodniu ciąży i wykryto u mnie bakterie E. coli w pochwie. Z antybiogramu wynika, że ta bakteria jest wrażliwa tylko na C***, G***, N***, K***. Mój lekarz powiedział, że na razie nie może mnie leczyć żadnym z tych antybiotyków. Ja jestem przerażona i nie wiem, co mam robić.

Czy ta bakteria nieleczona jest niebezpieczna dla rozwijającego się dziecka? Co zrobić, żeby się jej pozbyć, nie zagrażając ciąży?

Witam serdecznie!
Infekcja E. coli w ciąży wiąże się z ryzykiem wystąpienia wielu powikłań. W pierwszych miesiącach jest to nawet poronienie.
Jeżeli został wykonany posiew wraz z antybiogramem, Pani lekarz powinien dobrać leki o najkorzystniejszej kategorii leków stosowanych u kobiet w ciąży. Ryzyko działań niepożądanych leków jest mniejsze od ryzyka dla rozwoju płodu.
Zalecam zatem powtórnie skonsultować się z ginekologiem, w celu włączenia odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam