Bakteria E. coli w posiewie moczu i wymazie z pochwy

Witam, W posiewie moczu i wymazie z pochwy wyszła mi bakteria e.coli, dostałam od lekarza Augmentin 3 x dziennie oraz furaginę 2 x dziennie.W trzecim dniu brania antybiotyku wystąpiła u mnie biegunka ( ok. 6 wyproznien w ciagu dnia, kał wodnisty).w związku z tym odstawiłam antybiotyk, dzisiaj mija drugi dzień biegunki, jest już trochę lepiej, ale czuje się nadal słabo i pobolewa mnie żołądek.Czy powinnam odczekać kilka dni aż biegunka całkowicie minie i wtedy wrócić do brania antybiotyku?

Elżbieta Rhone

Witam,
jeśli odstawiła Pani antybiotyk to wracanie do tego samego nie ma już sensu - może to zwiększyć oporność bakterii. Czy był stosowany probiotyk razem z antybiotykiem?
Czy miała Pani jakieś dolegliwości z układu moczowego? Czy antybiotyk został przepisany tylko na podstawie posiewu? A dlaczego był pobrany posiew?
W Pani przypadku proponuję udać się do lekarza i zmienić antybiotyk na inny.