Bakteria enterococcus faecalis - jak wyleczyć i czy mogę zarazić partnerkę?

Witam. Mam bakterie enterococcus faecalis w cewce moczowej, czy przez seks oralny mogę zarazić partnerkę? Zrobiłem wysiew z cewki i wykazało mi, na co enterococcus faecalis w moim przypadku jest wrazliwy: -ampycylinę, -norfloksacynę, -gentamycynę 120. Średnio wrażliwy na: -citrofloksacynę, -doxycyklinę. Oporny na: -tetracyklinę. Stosowanie aminoglykozytów dopuszczalne jest jedynie w terapi skojarzeniowej z beta-laktamami, że dany szczep jest wrażliwy na aminoglykozyty wysokiego stężenia (Ge-120). Lekarz przepisał mi N*** 400mg, mam zażywać przez 10 dni po 2 tabletki dziennie, a została mi już tylko 1 tabletka. Jeszcze nie robiłem drugiego wymazu, lecz nadal czuję pieczenie w cewce moczowej. Czym najllepiej byłoby to zwalczyć? Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wykryte bakterie mogą świadczyć o tym, że zakażenie układu moczowego nastąpiło na skutek przeniesienia flory bakteryjnej z okolicy odbytu. Wykonany antybiogram jest najlepszą informacją na temat możliwości leczenia Pańskiego problemu. Zlecone leczenie była zgodne z antybiogramem, w tej sytuacji konieczne jest ponowne wykonanie wymazu z cewki i zweryfikowanie dotychczasowego leczenia.
Być może konieczna będzie zmiana stosowanego antybiotyku.

Jeśli chodzi o zakaźność to seks oralny jest normalnym czynnikiem ryzyka dla wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową, w tym infekcji bakteryjnych. Wobec tego istnieje możliwość zakażenia podczas takiego kontaktu.

Redakcja abcZdrowie.pl