Bakteria enterococcus faecalis - jak wyleczyć i czy mogę zarazić partnerkę?

Witam. Mam bakterie enterococcus faecalis w cewce moczowej, czy przez seks oralny mogę zarazić partnerkę? Zrobiłem wysiew z cewki i wykazało mi, na co enterococcus faecalis w moim przypadku jest wrazliwy: -ampycylinę, -norfloksacynę, -gentamycynę 120. Średnio wrażliwy na: -citrofloksacynę, -doxycyklinę. Oporny na: -tetracyklinę. Stosowanie aminoglykozytów dopuszczalne jest jedynie w terapi skojarzeniowej z beta-laktamami, że dany szczep jest wrażliwy na aminoglykozyty wysokiego stężenia (Ge-120). Lekarz przepisał mi N*** 400mg, mam zażywać przez 10 dni po 2 tabletki dziennie, a została mi już tylko 1 tabletka. Jeszcze nie robiłem drugiego wymazu, lecz nadal czuję pieczenie w cewce moczowej. Czym najllepiej byłoby to zwalczyć? Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Wykryte bakterie mogą świadczyć o tym, że zakażenie układu moczowego nastąpiło na skutek przeniesienia flory bakteryjnej z okolicy odbytu. Wykonany antybiogram jest najlepszą informacją na temat możliwości leczenia Pańskiego problemu. Zlecone leczenie była zgodne z antybiogramem, w tej sytuacji konieczne jest ponowne wykonanie wymazu z cewki i zweryfikowanie dotychczasowego leczenia.
Być może konieczna będzie zmiana stosowanego antybiotyku.

Jeśli chodzi o zakaźność to seks oralny jest normalnym czynnikiem ryzyka dla wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową, w tym infekcji bakteryjnych. Wobec tego istnieje możliwość zakażenia podczas takiego kontaktu.

Redakcja abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty