Bakteria escherichia coli a planowanie ciąży

Witam. Od kilku latnchoruje na halitosis. Od kilku lat szukalam pomocy u lekarzynw Polsce, bezskutecznie. Obecnie jestem pod opieka lekarza laryngologa w Slowacji. Pan dr zrobil mi wymaz z nosogardzieli i wyszla mi bakteria escherichia coli . Jestem pk 4 antybiotykach ktore powinny mi juz dawno pomoc a jest bez zmian. W badaniach krwi wychodzi mi ze mam infekcje w organizmie. Chcialabym miec juz dziecko. Czy jest jakies niebezpieczenstwo ze bakteria zaszkodzi dziecku? Bardzo prosze o pomoc .

Lek. Tomasz Budlewski

Praawdopodobnie jest Pani nosicielem tej bakterii, jeśli nie powoduje ona objawów nie wymaga leczenia. Nie sądzę by zagrażała ona dziecku, wiele osób jest nosicielami bakterii w nosogardle i nawet o tym nie wiedzą. Proszę jeszcze skonsultowac sie ze swoim ginekologiem. Jesli chodzi o ciążę to problemem moga byc ewentualnie leki jesli Pani jakies przewlekle przyjmuje.