Bakteria feaclis w moczu w ciąży

Witam Od początku ciązy mam bakterie feaclis. Byłam juz leczona kilka rzy amokscyklina i ta bakteria nadal jest. Badanie z moczu dobre, tylko posiew wychodzi ciagle ze jest feaclis. Czy to zagraza ciazy? Przeciez przez cała ciaze nie moge byc non stop na antybiotyku tym bardziej ze ta bakteria jest oporna jak widac na leczenie. Jestem w 15 tyg. Prosze nie pisac ze mam isc do lekarza bo chodze zadaje pytanie zeby sie dowiedziec co mozna jeszcze zastosowac.

Trzeba zacząć od początku, czy poinstruował Panią lekarz/pielęgniarka, jak pobrać mocz jałowo do badania? Czy pobiera Pani mocz ze środkowego strumienia? Czy ma Pani objawy kliniczne zakażenia? E. faecalis naturalnie bytuje w przewodzie pokarmowym, ale także może kolonizować przedsionek pochwy, a nawet pochwę. Stąd tak ważne jest odróżnienie źle pobranego moczu i przypadkowej kontaminacji próbki od zakażenia.