Bakteria klebsiella pneumoniae w moczu

Witam. Mam 37 lat. Jestem zdrowym mężczyzną, dbam o zdrowie, regularnie chodzę do ośrodka na wykonywanie podstawowych badań krwi i moczu. Po ostatnim badaniu wyszło że mam w moczu bakterię która nazywa się klebsiella pneumoniae . Jest to dla mnie wielkie zaskoczenie nie spodziewałem się tego bo przecież nie mam zadnych objawow choroby.Chciałbym się czegos dowiedzieć o tej bakterii skad ona się wziela w moczu, jak się jej nabawiłem czy jest to cos groźnego i jak się jej pozbyć.Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tych wszystkich tajemnic bo jestem mocno zaniepokojony. Z góry dziekuje i pozdrawiam.Wiktor
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Magdalena Mroczek
79 poziom zaufania

Klebsiella pneumoniae jest to otoczkowa bakteria, która charakteryzuje się dużą zjadliwością.W warunkach fizjologicznych można znaleźć ją w jamie ustnej, na skórze oraz w przewodzie pokarmowym. Może być przyczyną tzw. "zakażeń szpitalnych".

Bakteria ta lokalizując się w przewodzie pokarmowych, płucach i w drogach układu moczowego może wywierać działanie chorobotwórcze. W płucach jest przyczyną zapalenia płuc i objawiać się poprzez wykrztuszanie gęstej, podbarwionej krwią plwociny. Jeśli zlokalizowana jest w dogach moczowych może być przyczyną sepsy czyli zakażenia ogólnoustrojowego.

Zakażenie układu moczowego definiuje się jako obecność bakterii powyżej zwieracza pęcherza moczowego. Zakażenie takie może wywoływać dolegliwości takie tak ból przy oddawaniu moczu, częste oddawanie moczu, trudności z utrzymaniem moczu.

Jeżeli stwierdzono Klebsiellę w mianie znamiennym (10 do potęgi 5 jednostek tworzących kolonie (CFU) w 1 ml moczu) to można rozpocząć leczenie. Przy mianie 10 do potęgi 3 rozpoczyna się leczenie przy występowaniu objawów. Leki może zlecić lekarz rodzinny i to on po obejrzeniu wyniku zdecyduje czy leczenie jest konieczne. W przypadku braku objawów nie każde zakażenie należy leczyć. Czasami podawanie antybiotyków jest niepotrzebne i powoduje tylko wzrost antybiotykooporności. Po kilku tygodniach, jeśli infekcję leczono antybiotykami, warto wykonać powiew kontrolny, aby sprawdzić czy bakteria ta nadal znajduje się w moczu. Zakażenia Klebsiellą mają tendencję do wznowy. Bakteria ta może się także przyczyniać do powstania kamieni nerkowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty