Bakteria klebsiella pneumoniae w posiewie pochwy

Witam serdecznie, W posiewie pochwy wyszła bakteria klebsiella pneumoniae. Czy mogę tym zarazic partera lub dzieci? W czwartek będę miała wdrożone leczenie antybiotykiem robionym w aptece /nazwy nie znam jeszcze/. Wygląda to podobno na szczep szpitalny. W sierpniu miałam operację przepukliny pępkowej. Czy tak długo bakteria mogła nie dawać objawów? Czy toaleta publiczna mogła być źródłem zakażenia? Dziękuję i pozdrawiam. Małgorzata

Magdalena StusiĹska

Witaj.
Zakażenie dzieci, przy zachowaniu higieny rąk raczej nie jest prawdopodobne. Do zakażenia męża może dojść podczas stosunku- najlepiej wstrzymać się więc od współżycia do czasu ukończenia antybiotykoterapii.

Bakteria ta może być bakterią szpitalną. Zakażenia w toalecie publicznej nie można wykluczyć na 100%, jednak jest mało prawdopodobne.