Bakteria serratie mersescens na gardle

Witam, rok temu wykryto u mnie w wymiazie z gardła serratie mersescens .Żaden antybiotyk z antybiogramu nie pomógł.Udałam się do innego specjalisty ,który zasugerował usuniecie migdałków.Dodam ,ze migdały nie sa w najlepszym stanie.Lekarz zalecił płukanie gardła jodyną i to wszystko...Moje pytanie dotyczy sensu wycięcia migdałków ,czy pozbędę się w ten sposób bakterii??? czy za saczenie się przykrej wydzieliny odpowiada owa bakteria??Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Bakteria jak najbardziej może odpowiadać za nawracające infekcje górnych dróg oddechowych i sączenie się nieprzyjemnej wydzieliny. Nawracające zakażenia są jedynym ze wskazań do usunięcia migdałków, jednak decyzję o przeprowadzeniu tego typu zabiegu zawsze należy podejmować indywidualnie w porozumieniu z laryngologiem.