Bakteria w wymazie gardła, osłabienie i refluks

Od 7 tygodni jestem osłabiony ,ponieważ z wymazu gardła stwierdzono u mnie bakterie. Przez 10 dni 3 razy dziennie brałem antybiotyki, ale dalej jestem osłabiony. Chcę nadmienić że w sierpniu też brałem antybiotyki na bakterie. Tak w ogóle to już 4 ty raz biorę antybiotyki. Od jakiegoś czasu mam refluks. Kilka lat wcześniej leczyłem helicobacter. Mam już też ustalony termin gastroskopii. Wyniki z krwi są dobre. Gdzie może być problem?

Witam, Czy ma Pan jakieś objawy infekcji? Trochę zastanawiam się nad wskazaniem do antybiotykoterapii jeśli nie ma innego objawu poza osłabieniem które nota bene może wynikać z antybiotykoterapii. Jeśli chodzi o wyniki badań to ciekaw jestem co było zlecone: morfologia, glukoza, TSH, kreatynina? Jakie ma Pan ciśnienie, jakie przyjmuje przewlekle leki - to są kwestie które powinny zostać wyjaśnione na początku i przedyskutowane z lekarzem prowadzącym