Bakterie E.Coli i gronkowiec w moczu dziecka

Witam, mam 8 miesięcznego syna, u którego po badaniu usg jamy brzusznej wykryto prawdopodobnie torbiel nerki o wymiarach 47x40x44. Lekarz rodzinny zlecił wizytę w poradni nefrologii dziecięcej oraz badanie moczu ogólne, który wyszło dobrze i posiew, w którym jest napisane WYHODOWANO 3 RODZAJE BAKTERII W ILOŚCI 10^5/ml ESCHERICHIA COLI ENTEROCOCCUS SPECIES STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS. Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę oraz odpowiedz, czy te bakterie są bardzo groźne i czy wpływają na stan zdrowia i samopoczucie dziecka oraz jakie było by ewentualne leczenie. Wizytę u nefrologa mamy dopiero w wrześniu.Dodam jeszcze, że synek jest zaszczepiony na wszystkie możliwe w jego wieku choroby.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna pani,

Jeśli mocz został prawidłowo pobrany, tj. po umyciu okolic cewki moczowej oraz ze środkowego strumienia, taka ilość bakterii śiwadczy o zakażeniu układu moczowego, które należy leczyć.

Bakterie te kolonizują przewód pokarmowy oraz skórę zdrowego człowieka, dlatego mogą zanieczyszczać mocz i dawać wynik fałszywie dodatni, gdy niewłaściwie pobierzemy próbkę, ale mogą też zakażać układ moczowy.

Z posiewem należy udać się do lekarza rodzinnego, który włączy odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie