Bakterie E.coli w 29 tygodniu ciąży

Odebrałam wyniki z wymazu szyjki macicy. Wynik badania to 1 Escherichia coli, jestem w 29 tygodniu ciąźy i bardzo sie boje poniewaz przeczyyal ze mona straciv dziecko

Jeśli nie masz żadnych dolegliwości, to E. coli obecne w wymazie pochwy nie leczy się. Podobnie jest gronkowcem. Paciorkowce typu B - ocenia się tuż przez porodem, jeśli są obecne w pochwie to w trakcie porodu podaje się antybiotyk aby nie przedostały się na płód w tracie przejścia przez kanał rodny.