Bakterie E. coli w czasie ciąży

Witam! Jestem w szóstym miesiącu ciąży i wykryto u mnie bakterie e. coli. Bardzo sie boję o moje maleństwo, czy zagraża jemu coś? Badanie wykazało 10^7 komórek na ml. lekarz przepisał mi 2 saszetki Monural, a po tym Furaginum Teva. Towarzyszą mi przez ostatnie 3 dni bóle pleców i dolnej części brzucha, czy to jest spowodowane tą bakterią? Czy powinnam iść do lekarza? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję!

Witam serdecznie!
Opisywane dolegliwości najprawdopodobniej są związane z toczącą się infekcją. W badaniu uwidoczniono masywny wzrost bakterii, co przemawia za zaawansowanym stanem zapalnym. W obecnej sytuacji powinna Pani przyjmować leki zaordynowane przez Pani lekarza. Po zakończeniu leczenia wskazana będzie wizyta kontrolna.
Zaordynowane leczenie jest jak najbardziej prawidłowe. Systematyczne przyjmowanie leków powinno doprowadzić do pełnego wyleczenia. Przestrzeganie zaleceń lekarskich jest o tyle istotne, iż nieleczona infekcja E.coli jest jedną z najczęstszych przyczyn poronień i porodów przedwczesnych.
Pozdrawiam